Informacje o mieście Balczik w Bułgarii

Park Wodny Aquapolis w Złotych Piaskach

Park Wodny Aquapolis w Złotych Piaskach

Maj 16, 2016

Park „Aquapolis” to jedna z największych atrakcji zlokalizowanych na północnym wybrzeżu Bułgarii. Jednocześnie jest to najpiękniejszy park wodny w Europie Wschodniej. Takich obiektów nie znajdziemy w Chorwacji, więc nawet komfortowe, w atrakcyjnych cenach apartamenty Zadar proponujący turystom na wakacyjny wypoczynek, nie może zaoferować takiej atrakcji. Park Aquapolis powstał jako pierwszy tego typu obiekt w Bułgarii, wybudowany w wyjątkowym, mauretańsko- śródziemnomorskim stylu. Znajduje się w północno- zachodniej części kurortu Złote Piaski, w lesie, i oferuje unikalny widok na morze oraz cały ośrodek turystyczny. Powstał na powierzchni 40000 metrów kwadratowych, gdzie udało się połączyć naturalny park środowiskowy z serią sztucznie stworzonych elementów takich jak: baseny, zjeżdżalnie, jacuzzi, fontanny i wodospady, starożytne wieże i ruiny. Z podobnymi obiektami wczasy Słoneczny Brzeg oferuje turystom na południowym wybrzeżu.

W „Aquapolis” może jednocześnie przebywać do 3000 zwiedzających. Autorem projektu konstrukcji i wykończeń, jak i wykonawcą oraz dostawcą podstawowego wyposażenia jest hiszpańska firma „Action Park Multiforma Grupo” z Walencji.

Przy wejściu do parku postawiono skałę wspinaczkową z siedmioma opcjonalnymi trasami, która obsługiwana jest przez instruktorów ekstremalnego klubu sportowego „Adrenaline”. Wspinaczka możliwa jest codziennie między 16:00 a 20:00. Ścianka powstała według projektu mistrza świata we wspinaczce skałkowej, Pedro Ponsa, z Hiszpanii. W bezpośrednim sąsiedztwie skały został wybudowany amfiteatr, wodospad i sztuczne jezioro oraz panoramiczny bar z przekąskami „Alcazar”.

Parkowy parking może pomieścić 100 samochodów i 10 autobusów, wyposażony jest w specjalną sekcję dla transportu osób niepełnosprawnych z bezpośrednim wejściem do „Aquapolis”.

Dodatkowe atrakcje znajdujące się na terenie obiektu to:
– strzelnica dla dzieci i dorosłych;
– ścianka wspinaczkowa o wysokości 3m dla dzieci.

Przez cały sezon letni w „Aquapolis” prowadzone są przyjęcia, animacje dla dzieci, konkursy, promocje, loterie z nagrodami i mnóstwo gier. Została także założona tak zwana „Ekstremalne strefa” dla osób uwielbiających mocny skok adrenaliny, zawierająca różne zjeżdżalnie, z których zjazd zapierające dech w piersiach, a osiągane prędkości przyprawiają o zawrót głowy.