Informacje o mieście Balczik w Bułgarii

Park Nadmorski w Warnie

Park Nadmorski w Warnie

Paź 24, 2017

Jednym z popularniejszych turystycznych obiektów Warny jest Park Nadmorski. Ciągnie się zzdłuż bulwaru Primorskiego i bulwaru Kniaz Boris. Odwiedzając Warnę koniecznie trzeba do niego zajrzeć, gdyż kryje w sobie mnóstwo atrakcji.
Spacer Parkiem Nadmorskim to możliwość rozkoszowania się spokojem w dużym mieście. Po jednej stronie parku, przez kilka kilometrów rozciąga się wybrzeże Morza Czarnego, po drugiej pas gęstej zieleni, która oddziela spacerowiczów od szumu i zgiełku miasta.

W pobliżu znajdują się liczne obiekty oferujące zakwaterowanie. I podobnie jak apartamenty River View czy apartamenty City View we Wrocławiu, oferują pełen komfort i wygodę, a do tego łatwy dostęp do największych atrakcji miasta.
Park Nadmorski założono już w 1878 roku. Tuż po wyzwoleniu Warny spod okupacji tureckiej. Obecnie miejsce to jest wizytówką Warny i jej najsłynniejszym deptakiem, po którym przez cały rok spacerują turyści i odwiedzają znajdujące się na jego terenie interesujące obiekty.

Są to między innymi: delfinarium (rewelacyjne miejsce dla całej rodziny), Muzeum Przyrodnicze, Akwarium Miejskie, Terrarium, Zoo, Obserwatorium Astronomiczne i Planetarium im. Mikołaja Kopernika oraz Muzeum Marynarki. Park swymi granicami obejmuje główną i najlepiej zagospodarowaną plażę Warny.

Przy wejściu do parku posadowione są kolumny, ułożone w dwa półokręgi. Wewnątrz nich znajduje się przepiękny zegar słoneczny, w kształcie wznoszącego się do lotu łabędzia.

W parku rosną najróżniejsze gatunki i odmiany roślin. Przechadzając się jego ścieżkami można odkryć prawdziwy gąszcz dzikiej przyrody.

W miesiącach letnich organizowane są na terenie parku liczne imprezy, festiwale muzyczne i różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. To sprawia, że Park Nadmorski w okresie wakacyjnym tętni życiem.