Informacje o mieście Balczik w Bułgarii

Kraniewo

Kraniewo

Lip 28, 2016

Urokliwym miasteczkiem, położonym w cichej zatoce między Złotymi Piaskami a Albeną na wybrzeżu Morza Czarnego jest Kraniewo, znane także pod nazwą Kraniewa. Tę niewielką miejscowość od Warny dzieli zaledwie 20km. Choć liczba stałych mieszkańców Kraniewa nie osiąga nawet tysiąca, to udało się go przekształcić we wspaniały ośrodek wczasowy, który jest chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. Właśnie z myślą o nich wybudowano tu szereg hoteli i apartamentowców.

O popularności Kraniewa zadecydowały klimat, morze i wspaniała plaża. Ale niezaprzeczalną atrakcją, wpływającą na jego sławę są lecznicze źródła. Kraniewo, choć zaliczane jest do tych spokojniejszych czarnomorskich kurortów Bułgarii, zapewni wypoczynek na najwyższym poziomie. W dodatku liczne atrakcje i zdecydowanie niższe ceny, niż w innych ośrodkach stanowią kolejny atut. Podobnie jak noclegi w Privlace są tańszą alternatywą dla Zadaru, tak kwatery w Kraniewie są tańszą alternatywą dla Złotych Piasków. Dodatkowym atutem kurortem jest fakt, iż daleko mu do zatłoczonych, hałaśliwych i znacznie droższych ośrodków, do których zaliczany jest np. Słoneczny Brzeg. To sprawia, że Kraniewo jest miejscem lubianym przez rodziny z dziećmi.

Miejscowość zapewnia także wyśmienitą gastronomię – liczne knajpki, restauracje i sklepy serwują specjały kuchni bułgarskiej. W pobliżu można zwiedzić ruiny starych twierdz – Kranea i Gerania oraz rezerwat przyrody „Baltata”.
Woda w obszarze Kraniewa jest ciepła i czysta, a szeroka i pokryta drobnym, złocistym piaskiem plaża ciągnie się aż do Albeny. Zejście do morza jest łagodne, dzięki czemu dzieci mogą się tu bezpiecznie bawić. Można tu także wynająć leżaki i parasole. Panujący tu klimat śródziemnomorski, gwarantuje słoneczne i gorące lato oraz ciepły i wilgotny okres jesieni.

Z centrum miasteczka prowadzone są regularne kursy autobusowe do Warny, Złotych Piasków i Balcziku. Nieopodal tego ostatniego znajdują się dwa w pełni profesjonalne pola golfowe, które zapewnią wspaniałą rozrywkę dla zapalonych golfistów.