Informacje o mieście Balczik w Bułgarii

Balczik – informacje ogólne

Balczik – informacje ogólne

Maj 20, 2012

Balczik to bardzo malowniczo położona na Wybrzeżu Morza Czarnego bułgarska miejscowość. Jest jednocześnie jednym z najstarszych miast nadmorskiej Bułgarii o ponad dwu i pół tysięcznej historii. Położone 45km od Warny, 20km o kurortu Złote Piaski i jedynie 10km od Albeny, bardzo chętnie odwiedzane jest przez turystów z całego świata.

Balczik, ze względu na wapienne skały, na których został wybudowany nazywany często jest Białym Miastem. Miasto oferuje turystom liczne restauracje i kawiarenki oraz miejsca do rozrywki, ale łatwo także o spokojne miejsca, interesujące zabytki i atrakcje. Tarasowe położenie Balcziku pozwala podziwiać piękno Morza Czarnego niemal z każdego punktu, a wąskie i strome uliczki oraz winorośl pokrywająca większość budynków, nadają mu niepowtarzalny urok. Miłośnicy historii znajdą tu rzymskie ruiny, stare cerkwie, meczety.

Balczik jest także znaną miejscowością uzdrowiskową, dzięki występującym tu gorącym źródłom, a licznie powstające gabinety SPA i odnowy biologicznej wykorzystują wody te to przeprowadzania zabiegów. Resort może poszczycić się świetną bazą turystyczną. Przyjeżdżający do Balcziku mają do wyboru wiele możliwości zakwaterowania- od prywatnych kwater zaczynając, po luksusowe hotele na przybrzeżnej promenadzie kończąc. Wszędzie jednak daje się odczuć miłą i gościnną atmosferę. Wczasy w Balcziku to gwarancja udanej pogody. Panujący tu klimat podzwrotnikowy zapewnia w miesiącach letnich temperatury w granicach od 24 do 27°C, a temperatura wody rzadko kiedy spada poniżej 22°C.

Balczik to także port morski (trzeci port morski Bułgarii pod względem wielkości) i przystań jachtowa, która może pomieścić60 jachtów.